İstanbul, Türkiye
Gün
Saat
Dakika
Saniye
İBL Hakkında

Uluslararası Dünya Güzellik Liderleri Kongresi, İstanbul’da düzenlenecektir. Bu kongre güzellik alanında uzman bilim insanları, popüler kişiler, ünlüler ve  güzellik dünyasının yıldızlarının katılımı ile gerçekleşecektir. Dünyadaki saygın üniversitelerin profesör ve uzmanlarıyla birlikte 75 ülkeden temsilcilerin katılacağı bu etkinlik uluslararası kongre ve fuar organizatörü olan  Conferia tarafından 25-26 Haziran 2020 tarihinde İstanbul Kongre Merkezinde organize edilecektir. IBL 2020, güzellik endüstrisindeki popüler ve profesyonel insanların bir araya geldiği büyük bir buluşmadır. Her ülkeden alanlarında en iyi güzellik uzmanları, influencer’lar, yazarlar ve  akademisyenler  ilk kez böyle büyük bir organizasyonda bir araya gelecekler.

Dünya Güzellik Liderleri'nin Konuşmaları
International

Beauty leaders TED

Dünyanın çeşitli ülkelerinden yıldızlar, ünlüler ve popüler insanlarının katılımı, özel bir etkinlik olan IBL 2020 kongresini benzersiz bir hale getirecektir.  Dünyanın farklı ülkelerinde güzellik alanında  tanınmış profesyonellerin katılımı ve kendi deneyimlerini paylaşmaları diğer katılımcılar için de yol gösterici olacaktır. IBL 2020’nin en önemli bölümlerden biri, dünya güzellik liderlerinin konuşmaları (IBL TED) olacaktır . Bu konuşmalar 15 dakikalık sunumlar halinde gerçekleştirilecektir.

İBL
Top Beauty

Influencers TED

İnfluencer’ların güzellik sektörüne  yön verme noktasında etkin bir rolleri vardır, Güzellik alanındaki profesyoneller ve influencerların katılımı bu kongrede özel bir atmosfer yaratacaktır. İnfluencerlar yapacakları konuşmalarda kendi deneyimlerini anlatarak başarılı olmanın yollarını katılımcılara  aktaracaklar  ve böylece onların doğru yol haritasını çizmesine yardımcı olurlar. Başarı yöntemleri, işin zorlukları ve bu zorlukların üstesinden nasıl gelinmesi gerektiği anlatılırken bu konulara ilgisi olanlarda bu bölüme dinleyici olarak katılabilirler.

İBL
Eğitim (IBL Learn)

Kongrede özel paneller de yapılacak, bu paneller ayrı ayrı salonlarda ve uzman profesörlerin katılımıyla gerçekleşecektir.   

Bu bölümde profesörler bilim, deneyim ve uzmanlıklarına göre güncel konular ve en yeni fikirler sunacaklardır.

Özel paneller; marka, yeni kozmetik yöntemler, makyaj, pazarlama, müşteri memnuniyeti, marka yönetimi gibi  konuları kapsayacaktır.

Bu kongrede güzellik endüstrisinin çeşitli alanlarını keşfetmeye çalışacağız.

Her türlü makyaj, saç boyama teknikleri, şinyon, güzellik salonlarının dizaynları ve aydınlatma sistemleri, en son kozmetik teknikler, cilt ve

saç bakımı ve daha birçok yeni teknikler.

Master Class Beta (MC Beta) Uluslararası dünya güzellik liderleri Kongresi’nde kuaför katılımcılar ve MC Beta’da profesyonel olmak isteyenler için uzmanlık eğitimi vermektedir.

En uzman sınıflardan biri olarak MC Beta, kongre salonlarında eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

Profesörler önemli konulardaki en son teknikleri sunmak için bu bölümde bir araya gelecekler.

MC Beta’da öğretilen konular; makyaj, şinyon, kalıcı makyaj, saç rengi, saç kesimi, kirpik, tırnak ve daha fazlasını içermektedir.

Dünya güzellik liderlerinin Kitabı

Dünya güzellik liderlerinin Kitabı

   

Bu dünya etkinliğinin en önemli bölümlerinden biri, güzellik endüstrisinde önemli ve etkili bir yere sahip olan Dünya Güzellik Liderleri kitabının yayınlanması olacaktır.

Bu kitapta en iyi güzellik uzmanları ve yıldızları isimlerini tarihe sonsuza dek yazdıracaklar!

Bu kitaba dünyanın en iyi güzellik uzmanlarının, güzellik yıldızlarının ve popüler influencer’ların isimlerinin yazılması; bu kişilerin güzellik alanı tarihinde sonsuza dek hatırlanması ve emeklerinin takdir edilmesi; gelecek nesiller için de bir model olarak tanıtılacaklardır.

Dünya Güzellik Liderleri Federasyonu FICA

 

IBL 2020'nin ilk gününde çeşitli ülkelerden gelen en iyi güzellik uzmanlarıyla bir toplantı düzenlenerek Dünya Güzellik Liderler Federasyonun (FICA) kurulması planlanacak.

Dünyanın dört bir yanından güzellik liderleri ve yıldızları bu federasyona üye olmak için davet edilecek.

Güzellik endüstrisindeki bu federasyon ilk kez bu alandaki profesyoneller ile birlikte kurulacaktır.

Bu federasyonun kurulmasının ardından federasyon üyeleri tarafından bir toplantı düzenlenecek ve kongrede kuruluş tüzüğü okunacaktır.

Dünya güzellik liderlerinin Kitabı

Sertifikalar

 

Dünya Güzellik Liderleri Kongresi'nde çok sayıda sertifika verilecektir.

Bu sertifikaların alınması, güzellik endüstrisi uzmanlarının değerli onaylarının alınmasını gösterir, bu da katılımcılar açısından güzellik alanında başarıya giden harika bir adımdır.

Bu kongrede, güzellik ve kozmetoloji alanında verilen sertifikaların uluslararası geçerliliği vardır.

IBL 2020 sertifikaları, güzellik dünyasının yıldızları ve uzmanlarının imzalarıyla onaylanacaktır.

İCC (İstanbul Kongre Merkezi)
congere ve fuar
sukulent kaktüs sukulent al sukulent çeşitleri satın al